Hodinky Casio G-shock

Prvý G-Shock, Casio DW-5000C, bol navrhnutý v roku 1983 inžinierom pracujúcim pre spoločnosť Casio s názvom Kikuo Ibe. Bolo navrhnuté tak, aby malo 10-ročnú životnosť batérie, bolo vodotesné na 10 bar a prežilo 10 metrový pokles na tvrdý povrch. 200 prototypov bolo testovaných ich odstránením zo strešných konštrukcií alebo z tretieho okna.

Nárazuvzdorný dizajn má 10 vrstiev chrániacich modul kremeňového časovača [2] vrátane uretánového gumového nárazníka, puzdra z nehrdzavejúcej ocele, kryštálu z tvrdeného minerálneho skla, nehrdzavejúcej oceľovej skrutky a “plávajúceho modulu”, kde je kremeň Mechanizmus pláva voľne v uretánovej pena kolísky, s vonkajším gombíkov a LCD modul pripojený s flexibilnými káblami. Bol uvoľnený v apríli 1983, chytiť neplnený trh pre vysoko funkčné hodinky. V najbližších rokoch spoločnosť Casio vydala každý rok niekoľko nových modelov. Séria Baby-G vyšla v roku 1991 a zamerala sa na ženy. Popularita spoločnosti G-Shocks sa v 90-tych rokoch rýchlo zvýšila a v roku 1998 sa celosvetovo predávalo 19 miliónov G-Shocks [6] a zdá sa, že je najvyšší dopyt, keďže v tomto roku bolo uvoľnených viac ako 200 nových modelov.

Aktuálne modely

  • G-Shock G2900 s 10-ročnou batériou a pamäťou E-Data
  • G-Shock MR-G MRG-7100BJ-1AJF


Rad hodiniek teraz zahŕňa synchronizáciu atómových hodín a solárnu batériu. Cockpit Series G-Shock je oficiálnym časomeračom Nismo Racing. Mnohé novšie G-Shocks majú kovové (oceľové alebo titánové) pásky a analógové hodinky.

Dvakrát ročne sa aktualizujú základné modely. Nové obmedzené modely sú zavedené častejšie počas roka. Rovnako ako u hodiniek spoločnosti Swatch, G-Shocks sa stali zberateľskými položkami.

Spoločnosť Casio tiež vyrába modely spolupráce, často s obľúbenými módnymi značkami, ako sú napríklad Bathing Ape (Bape), Stussy, Nike Universe, Levi’s, Lifted Research Group, Coca Cola, Pulp68 Skateshop, Lucky Strike A Marlboro.Casio-G-Shock-Gravitymaster-GPW-2000-00.jpeg

G-Shock sú populárne pre horolezcov, hasičov, záchranárov, ľudí pracujúcich na pobreží, policajtov, astronautov, filmových režisérov (Tony Scott bol často na snímke GW-3000B, rovnako ako Ron Howard a Francis Ford Coppola) a vojaci. Ex-špeciálne sily – britský vojak SAS Andy McNab spomína v niekoľkých jeho románoch, ako jeho fiktívna postava Nick Stone spolieha na hodinky G-Shock. Podľa knihy Marka Bowdena “Blackhawk Down” prevádzkovatelia DELTA nosili hodinky G-Shock počas bojových udalostí 3. a 4. októbra 1993. Odvtedy sa hodinky G-Shock stali veľmi populárnymi skupinami špeciálnych síl v amerických a iných národných jednotkách NATO , Kvôli tomu, že boli “testovaní na bitke”.

Modely DW-5600C, DW-5600E, DW-5900, DW-6600 a DW-6900 sú kvalifikované pre letecké lety NASA. Casio aktualizoval modul DW-5600E a nahradil zvyčajný modul 1545 s číslom modulu 3229 (v roku 2010).

V roku 2012 spoločnosť Casio vydala model GB-6900, model G-Shock s podporou Bluetooth. Spoločnosť Casio požiadala o životnosť batérie 2 roky na jednu batériu CR2032.

Spoločnosť Casio naďalej pridáva nové funkcie do hodiniek G-Shock. Niektoré zahŕňajú nabíjanie batérií Tough Solar a synchronizáciu viacerých pásiem 6 cez rádiové signály zo šiestich prenosových staníc po celom svete. Modely GW-9400 Rangeman a GWN-1000 Gulfmaster majú trojitý senzor s digitálnym kompasom, teplomerom a barometrom / výškomerom. Moduly MTG-S1000, GW-A1000 a GPW-1000 majú funkciu Triple G Resist, ktorá zahŕňa odolnosť voči nárazom, odstredivému zaťaženiu a vibráciám. V roku 2014 spoločnosť Casio predstavila funkciu GPS Hybrid Wave Ceptor v GPW-1000 Gravitymaster, ktorá umožňuje hodinám synchronizovať čas pomocou signálov GPS a automaticky nastaviť časové pásmo. Model MRG-G1000 je tiež vybavený touto funkciou.

Source: https://en.wikipedia.org/wiki/G-Shock

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s