Narodenie Casio G-shock

DW5000_16APR08.gif

G-Shock je najdôležitejšie hodinky. Narodila sa od snu vývojára “vytvoriť hodinky, ktoré sa nikdy nezlomia”. Vďaka vývojovému konceptu “Triple 10” sa dizajnérsky tím usiloval o hodinky s 10-metrovou vytrvalosťou, vodotesnosťou 10 barov a 10-ročnou životnosťou batérie. V čase, keď sa všeobecne verilo, že hodinky sú rozbitné veci, vývoj G-Shock predstavoval výzvu pre zdravý rozum. Počet experimentálnych prototypov postavených na vytrvalostnom testovaní dosiahol viac ako 200.

Zlepšenie štrukturálneho vývoja a jeho častí trvalo približne dva roky. Po dlhom a náročnom procese pokusov a omylov bol G-Shock konečne spustený. Štruktúrovaná konštrukcia, ktorá prevrátila konvenčné myslenie o hodinkách, sa realizovala prostredníctvom premýšľavého myslenia vrátane myšlienok dutého štruktúrovaného puzdra, všesmerového ochranného krytu a použitia tlmiaceho materiálu na ochranu kritických častí.

g-shock-camouflage.jpegBoli to plody technologického vývoja, ktorý trval na “húževnatosti” a revolúcii v dizajne hodiniek. Od svojho uvedenia na trh sa G-Shock naďalej vyvíjal už viac ako 30 rokov a udržiaval tvrdosť ducha a nekompromisnú vášeň, ktorá viedla jeho vývojárov k pretrvávaniu v ich neporušenom presvedčení.

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s