4 Hodinky, Ktoré Zmenili Svet


Ako všetci vieme, tam je veľa neuveriteľných hodiniek. Mnohé z týchto neuveriteľných hodiniek sú k dispozícii priamo na tejto webovej stránke, ale niektoré z týchto hodiniek išli o krok ďalej. Tieto 4 hodinky, ktoré budete čítať o dnešku, išli o krok ďalej tým, že sa stali hodinami, ktoré zmenili svet. Tieto hodinky zmenili spôsob, akým ľudia prezerali a používali hodinky, prevratovali hodinársky priemysel navždy.Apple Watch

Apple Watch

Zatiaľ čo správy sa líšia, ako úspešne funguje Apple Watch, niet pochýb o tom, že je to jeden z hodiniek, ktoré zmenili svet. Apple Watch nebol prvý smartwatch, ale bol to prvý inteligentný hodinky, ktorý bol obľúbený u bežných zákazníkov. Rovnako ako u svojich smartfónov, chladný faktor spoločnosti Apple, ktorý podobne ako Sony, Huawei a Samsung, skutočne pomohol zachytiť predstavivosť verejnosti.

Apple Watch je druh hodiniek, ktoré ľudia mohli snívať len pred 10 alebo 20 rokmi. Hodinky, ktoré môžu surfovať na internete, prijímať e-maily a dokonca byť použité na zaplatenie za svoje nakupovanie, je niečo, čo mnohí ľudia nikdy nepredpokladali, že by videli. Apple Watch 2 sa taktiež presunul k druhu fitness trackerov, ktoré sa dnes stávajú tak populárne. Apple Watch bol prvý smartwatch, ktorý skutočne premiešal podobu a funkciu a vyzeral žiaduci spôsobom, ktorý ostatné smartwatchy nedokázali urobiť.

Seiko Astron

Seiko Astron

Seiko Astron nepohnul po celom svete, ale chcel sa v reklamných materiáloch chváliť. Dôvod, prečo je Seiko Astron jedným z hodiniek, ktoré zmenili svet, je spôsob, ako pomohol dokonalým hodinám z kremeňa. Tieto hodinky boli veľkou chvíľou v histórii firmy Seiko, keď začali revolučný kremeň, ktorý posunul rovnováhu moci v hodvábnom priemysle zo Švajčiarska do Japonska. Značka Seiko pre tieto hodinky bola “Jedného dňa, všetky hodinky sa budú robiť týmto spôsobom” – a neboli zle. Zatiaľ čo pre tradicionalistov je stále k dispozícii veľa mechanických hodiniek, kremeňové hodinky teraz zaberajú obrovský podiel na trhu s náramkovými hodinami.

Seiko Astron šokoval svet v úrovniach presnosti v nových kremenných hodinkách. Hodinky boli presné na 0,2 sekundy za deň alebo 5 sekúnd za mesiac, čo sa nikdy nepozorovalo pri mechanických hodinkách. Quartz hodinky mohli byť ľahko vyrobené hromadne a boli dokonca presnejšie, čo spôsobilo, že ľudia sa zhromaždili na nové japonské kremenné hodinky, ktoré zaplavili trh. Za menej ako desať rokov kremenná revolúcia obrátila hodinársky priemysel, ktorý bol postavený na mechanických hodinkách, hore dnom.

Kremenná revolúcia (alebo kremenná kríza, ak ste švajčiarsky) zmenila hodinársky priemysel navždy. Napriek tomu, že toto nebolo prvým kremeňovým hodinám, bolo to ten, ktorý revolúciu v tomto odvetví. Mnoho švajčiarskych švajčiarskych hodiniek skončilo podnikaním a len veľmi málo z nich nebolo touto revolúciou v hodinkárskom priemysle. Nakoniec švajčiarske hodinárske odvetvie prežilo, ale vyžadovalo, aby prijali kremeň a urobili veľké zmeny, aby zostali relevantné. Spoločnosť Seiko teraz vydala hodinky Seiko Astron GPS, ktoré dúfajú, že opäť prinesú revolúciu v odvetví hodiniek.

Swatch

Swatch

Videli sme hodinky, ktoré takmer zničili švajčiarsky priemysel hodinárskeho priemyslu, teraz sa pozrime na ten, ktorý ho zachránil! Model Swatch, ktorý zmenil svet, tak urobil tým, že prijal novú kremeňovú technológiu a zameral svoje výrobky na veľmi lukratívny trh. Pred vydaním hodiniek Swatch sa švajčiarsky výrobcovia zameriavali takmer výlučne na tradičné mechanické hodinky. To skončilo katastrofálne, keď japonskí výrobcovia zatopili trh s kremennými hodinkami, ktoré boli oveľa presnejšie.

Švajčiarsky výrobcovia sa zdalo, že sú mimo nápadov, až kým sa Swatch nevytvorí a neurobí niečo úplne iné. Swatch bol vyvinutý zlúčením dvoch švajčiarskych vedúcich sledovacích skupín pod menom SMH. Namiesto toho, aby vyrábal mechanické hodinky, spoločnosť Swatch sa rozhodla plne obsiahnuť populárnu technológiu kremeňa, aby vytvorila kolekciu dostupných módnych hodiniek. Swatch zamerala tieto nové módne hodinky na mladší trh s vzrušujúcimi a farebnými vzormi, ktoré boli neuveriteľne populárne. Tieto hodinky odleteli z regálov a pomohli získať späť väčšinu dominantného postavenia v priemysle, ktoré sa v minulých rokoch stratilo v Japonsku. Značka sa stala tak populárnou, že v roku 1998 sa SMH premenovali na skupinu Swatch!

Popularita hodiniek Swatch tiež pomohla tradičným švajčiarskym výrobcom mechanických hodiniek objavovať sa ako luxusné značky. Luxusné švajčiarske mechanické hodinky predstavujú tradíciu a skvelú zručnosť. Ak by nebolo uvoľnenie hodiniek Swatch, toto znovuobjavenie tradičných švajčiarskych hodinárov by sa nestalo. A v skutočnosti Swatch Group stále vlastní jednu z tých luxusných značiek, Omega, dnes.

Casio G-Shock

Hodinky Casio G-shock

G-Shock ohlásil nový svetový hodinky, ktorý mení žánru chladných zbierkových hodiniek, ktoré opäť narušili tradičné postoje k nákupu hodiniek. Navrhnutá inžinierom pracujúcim pre spoločnosť Casio pod názvom Kikuo Ibe, táto myšlienka bola založená na koncepcii troch desiatich: hodinky, ktoré majú 10-ročnú životnosť batérie, sú odolné voči vode až 10 barom a môžu prežiť 10-metrové pády na tvrdé povrchom. 200 prototypov bolo testovaných ich odstránením zo strešných konštrukcií alebo z tretieho okna.

Tam, kde bol Swatch malý, elegantný a roztomilý, G-Shock bol veľký, objemný, nepríjemný a tvár. Obľuba G-Shocks sa v 90-tych rokoch rýchlo zvýšila. Do roku 1998 bolo celosvetovo predaných 19 miliónov G-šokov. Rovnako ako hodinky značky Swatch je neuveriteľne ťažké získať obmedzené vydania v spolupráci so všetkými typmi značkových dizajnérov. Vždy sa prispôsobuje meniacim sa vkusom, jedným z najnovších inkarnácií G-Shocku je predstavenie nákladných a technologicky sofistikovaných G-Shocks “Grown up G-Shocks” zameraných na publikum, ktoré dozrelo a chce “dospelú” verziu Hodinky na zápästí.

Špičkové G-Shocks sú vybavené Tough Solar batériami, ktoré vyžarujú slnečné lúče a synchronizáciu atómového časovania, ako aj bežné množstvo funkcií spoločných pre všetky G-Shocks od stopiek až po funkciu alarmu. Sledujte puristov môže považovať ich za škaredé a brutálne, ale G-Shock Forum na Watchuseek je aj naďalej najrušnejšou značkou Forum na tejto stránke!

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s